czwartek, 14 czerwca 2012

Zadymy na euro

Jak wiadomo w trakcie euro już do kilku incydentów doszło. Moim zdaniem wyróżniającym się incydentem była bójka we Wrocławiu. Rosjanie pokazali swoją 'siłę' i 'honor', jakże walecznie pokonując kilku polaków w o wiele liczniejszej grupie.


 


Jak można było się domyślić, pojawiły się teorie że to przypakowani Polacy z obsługi zaczęli a Rosjanie się tylko bronili, zresztą każdy widzi na filmiku tych przypakowanych agresywnych polaków ;) Widziałem już w internecie informacje typu "Polacy napadli na Rosjan" albo "dobrze im tak".

Już długi czas przed marszem Rosjan w naszym kraju, wiadomo było co się na nim będzie działo szczególnie po popisie Rosyjskich kibiców we Wrocławiu. Szukali oni dymu, i najwidoczniej go znaleźli. Szkoda mi jest tylko niewinnych ludzi którzy ucierpieli. Kibole to z reguły dorośli ludzie, zamiast wydawać pieniądze na policję która ma ochraniać tłum, władze powinni wyznaczyć miejsce gdzie dobrowolnie każdy kibol może się udać by się bić, oczywiście każdy kto by tam szedł podpisał by że dobrowolnie to robi i że nikt nie ponosi odpowiedzialności za to co się z nim stanie. Zaoszczędziło by to pieniędzy, i na pewno liczba kiboli by się troszkę zmniejszyła gdyż zapewne jeśli było by to legalne, w takich miejscach było by dosyć dużo zgonów. 


Swoją drogą, ciekawe czy Rosyjski rząd zgodził by się na taki marsz Polaków w ich kraju.

Dziś rano czytałem wiadomości GG, i pewien krótki wywiad z 'kibolem' mnie załamał.
Jego tytuł to: Brudni ruscy, dobrze im tak
Muszę po prostu zacytować:

"
Maciek, 16 latek, który wygląda jak by miał 20 lat. Opalony, barczysty, z wielkim bicepsem. Głowa ogolona do zera, na lewym przedramieniu wytatuowana swastyka - opisał dziennikarz.
Oni na to zasłużyli, ci brudni Ruscy. Zepsuli u nas wszystko po drugiej wojnie światowej - powiedział Maciek.
Chłopak przyjechał do Warszawy z Gorzowa z braćmi, którzy także są pseudokibicami i zdają sobie sprawę, że mogą wkrótce zostać aresztowani:

    Kochamy się bić. Próbujemy się miedzy sobą , silniejszy zwycięża - powiedział dziennikarzowi Maciek.

Na pytanie, dlaczego wytatuował sobie swastykę, odpowiedział:

    Hitler nienawidził Ruskich.

Kibol nie odpowiedział, czy wie, ilu Polaków zabił Hitler.
"
Ja nie rozumiem tego co się w tym kraju dzieje. Ludzie narzekają że nie mogą znaleźć z tym kraju pracy, że nie są wyedukowani jak trzeba, a co robią by to wszystko zdobyć? No właśnie.. Jak widać dodatkowe lekcje historii by się na pewno przydały. Hitler nienawidził Rosjan, owszem, kochał za to Polaków. Organizował dla nas obozy, kąpiele w wodach z bąbelkami, te wspaniałe kurorty były tak napełnione ludźmi, że była piekielna duchota i ludzie wychodzili przez kominy żeby złapać troszkę powietrza. Gdy do takiego wspaniałego kurortu przybywali ludzie pociągiem, było w nim wiele zmarłych osób, ponieważ ludzie walili drzwiami i oknami aby do tego cudownego miejsca się dostać. W sumie historia historią, ale można też przeczytać jakąś książkę o cudownym zbawcy Hitlerze a raczej jego polityce skierowaną w naszą stronę np. Zdążyć przed Panem Bogiem ale kto by tam książki czytał, lepiej rozwijać swoje pasje typu bicie się, przecież to zagwarantuje wspaniałą przyszłość, a nie nauka ;] Nie wolno pomijać faktu że każdy jadł ile mógł, tak dobrze karmili tam ludzi... a Adolf bardzo kochał dzieci, i to w każdym tego słowa znaczeniu., wspaniały człowiek! Ciekawa też jest historia znajomości Hitlera ze Stalinem i ustalaniu sobie przez nich nowych granic. Skoro już wspomniane jest o II Wojnie Światowej, to trzeba chyba zauważyć że to nie Rosja zaczęła z nami wojnę a raczej wspaniały Hitler.
Trzeba też pamiętać o układzie obydwu Panów, i ogólnie zainteresować się jak ta ich znajomość wyglądała oraz o tym kto zabił więcej Polaków.

Czytałem również artykuł  o piłkarzu Czeskim którego nie lubią kibice  Ponure nastroje wśród Czechów: Tak z Polską nie wygramy tutaj z kolei jest widoczny przykład, jak bardzo inteligentni są nasi komentujący rodacy, zacytuję:
spokojnie wygraja z taka pomoca i super by bylo jakby wygrali a polaki do domu bo poziom okregowka
Bardzo fajnie, tylko że Czechy dostały z Rosją 4:1, a my zremisowaliśmy. Jeśli więc jesteśmy okręgówką, to oni A albo i nawet B klasą ;)

A no i wiadomo, jak zwykle zdaniem Palikota za wszystko odpowiedzialny jest PiS i Kościół Katolicki :)


Warto przeczytać to co jest napisane w prawym dolnym rogu.

Podsumowując wpis, wbrew temu że czytający to mogą o mnie zacząć mieć złe zdanie, ja nie jestem przeciw temu co zrobili nasi rodacy. Rosjanom się należało, owszem, ale nie wszystkim, tylko tym co przyjechali szukać dymu. Dobrze że go znaleźli.
Obwinianie Rosjan za błędy ich przodków, to tak jak w dawnych czasach niszczenie ludzi za pochodzenie żydowskie.. jest to bezpodstawne i chore. W każdym kraju znajdą się nietolerancyjni ludzie szukający guza lub chcący szkody innych, ale nie należy za to winić całego ogółu.

4 komentarze:

 1. http://www.tvn24.pl/pierwsze-wyroki-za-euro-skazani-rosjanie-i-hiszpanie,258285,s.html

  moim zdaniem mowi samo za siebie:

  "Po wtorkowych zajściach przed, w trakcie i po meczu zatrzymano w sumie 184 osoby: 156 Polaków, 25 Rosjan, a także Hiszpana, Węgra i Algierczyka."

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się jakoś nie dziwię że Polacy chcieli się zemścić za Wrocław. Liczby moim zdaniem nie mówią za wiele, gdyby Polaków było mniej, to rzuciła by się na nich większa grupa Rosjan. W ogóle ten marsz nie powinien dojść do skutku, każdy wiedział co się będzie działo. Myślę że tekst na zdjęciu powyżej mówi najlepiej o sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. napisałem komentarz na +15 linijek a potem go usunąłem. Jednak wolę pozostawić to bez komentarza nim ktoś uzna, ze jestem anty polak czy coś

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkich przejawiających taką agresję powinno się ... hmmm... sam przejawiam agresję pisząc to? :)

  OdpowiedzUsuń